Resultat 2014

Home » Resultat & bilder » Resultat 2014

Nedan följer preliminära resultatlistor för de fyra klasserna.

Resultat
Damer 10 km
Pl. Nr. Förnamn Efternamn Ål. Klubb Ort Tid
1 430 Ulrika Eek 44 IK Stern 0:49:17
2 401 Sofie Bäcklund 24 Ytterby 0:50:52
3 403 Erica Eek 44 Team Audi Göteborg Partille 0:52:36
4 429 Helén Hansson 43 Fjärås 0:57:24
5 415 Camilla Jyrmark 37 Fjärås vårdcentral Fjärås 0:58:39
6 412 Anette Johansson 32 Ingen Kungsbacka 1:01:02
7 404 Viktoria Erlandsson 37 Kungsbacka 1:01:13
8 416 Malin Källström 45 OK Landehof Mölnlycke 1:01:47
9 424 Britt-Mari Wernersson 55 Lovligan Hanhals Kungsbacka 1:01:59
10 410 Catharina Henningsson 45 Audi Gbg Kungsbacka 1:02:35
11 414 Marna Juhlin 55 Lonesome Runners Mölndal 1:03:01
12 400 Annsofi Bergeling 56 nej Åsa 1:04:32
13 423 Lina Wallsten 30 Ingen Fjärås 1:05:53
14 411 Helen Henrysdotter 45 Varberg 1:05:55
15 427 Karin Åkman 35 Ingen Göteborg 1:05:57
16 402 Lisa Carlsson 35 nej Sätila 1:06:09
17 413 Tina Johansson 49 Lonesome Runners Göteborg 1:11:11
18 407 Johanna Gunnarsson 31 Åsa 1:14:18
19 428 Elisabeth Myhre Janson 49 Åsa, Träna med Sara 1:15:35
20 421 Kerstin Odeberg 49 —— Fjärås 1:18:42
21 408 sigrid hammarquist 37 Fjärås 1:19:00
22 409 Pernilla Hansson 42 …. Varberg 1:21:40
23 422 Ingela Persson 43 Frillesås 1:38:24
405 Åsa Fri 40 Kullavik DNS
406 Ulrika Granfors 41 If Rigor Kungsbacka DNS
417 Johanna Lannsjö 35 X Mölnlycke DNS
418 Monica Magnusson 48 GTIF Åsa DNS
419 Henrietta Nyberg 43 Hovås Göteborg DNS
420 Görel Odeberg 16 —— Fjärås DNS
425 Ann-Catrin Vigarv 37 DRT Vallda DNS
426 Teresa Woodall 41 Åsa DNS
Herrar 10 km
Pl. Nr. Förnamn Efternamn Ål. Klubb Ort Tid
1 451 Henrik Bengtsson 36 Falkenberg Allstars Falkenberg 0:39:07
2 456 Johan Jonsson 36 Falkenberg Allstars Falkenberg 0:40:41
3 467 Johan Östling 41 Fjärås 0:42:14
4 457 Alexander källeskog 40 kungsbacka kungsbacka 0:42:37
5 454 Magnus Elisson 43 Frillesås FRILLESÅS 0:47:17
6 466 Erik Lundqvist 34 Göteborg 0:48:49
7 461 Jesper Persson 44 Strandhälsan Falkenberg 0:52:38
8 452 Claes Börjesson 42 Idala 0:53:36
9 465 Thomas Pütter Nej 0:54:21
10 455 Anders Gustafsson 30 nej Sätila 0:54:45
11 460 Claes Göran Persson 65 Örgryte IS Kungsbacka 0:58:40
12 462 Håkan Pettersson 49 DRT Onsala 0:58:43
13 352 Simon Johansson 51 DRT Onsala 0:59:08
14 453 Michael Eliasson 44 Varberg 1:00:41
15 463 Wayne Rowe 47 Nej Mölndal 1:01:09
16 458 Magnus Larsson 44 Lonesome Runners Frillesås 1:07:29
17 450 Dan Andersson 66 Nej Frillesås 1:21:53
459 Jon-Erik Olsson 53 AmoRs löparsällskap MÖLNDAL DNS
464 Daniel Pettersson 36 IFK Umeå DNS
Damer 30 km
Pl. Nr. Förnamn Efternamn Ål. Klubb Ort Tid
1 248 Kerstin Ekblom 29 Lilla löparklubben Göteborg 2:43:33
2 273 Sofia Ebermark Sävedalens AIK 2:46:25
3 265 Camilla Sandgren 45 ingen Sundbyberg/Solna 3:00:52
4 250 Alexandra Hoff 35 Falkenbergs RR Vessigebro 3:07:16
5 244 Sofie Dovrén 49 Triathlon Väst Mölndal 3:09:19
6 245 Anne Edenro 42 Kvarnbyns löparsällskap Mölndal 3:11:14
7 251 Sara Jansson 46 Pantern Running Club Lindome 3:18:15
8 262 Anna Persson 23 Pantern Running Club Mölndal 3:18:51
9 246 Johanna Edman 39 Fjärås Fjärås 3:19:28
10 247 Louise Einarsson 35 Falkenberg Falkenberg 3:24:58
11 256 Elisabet Larsson 35 Falkenberg Falkenberg 3:24:58
12 272 Camilla Kärdin 43 Måndagar från torget 3:29:07
13 268 Carin Skoglund 50 Pantern running club Lindome 3:32:12
14 255 Lena Langseth 42 Actic Fjärås 3:32:13
15 254 Karin Lagerblad 48 Falkenbergs roadrunners Falkenberg 3:32:59
16 242 Lisa Andersson Tengnér 41 Social Runner Göteborg 3:33:07
17 257 Madde Lundell 35 Falkenbergs trailgrupp RUN Falkenberg 3:36:41
18 258 Ingrid Lyxell 47 Mat&vänner Kungsbacka 3:38:53
19 260 Jenny Nilsson 29 Föreningen Storfors skidor Öxnevalla 3:40:13
20 264 Veronica Ronnebro 43 KSK Lindome 3:42:05
21 269 Jennie Spets 37 KSK Lindome 3:42:05
22 241 Malin Andersson 36 Lonesome Runners Bua 3:47:38
23 253 Anica Krstanovska 38 Team Nordic Trail Göteborg Göteborg 3:49:37
24 271 Ulrika Zackrisson 40 Pantern running club Lindome 3:53:38
25 270 Pernilla Wegén 39 Lysekils skid- och löparförening Lysekil 4:02:24
240 Elina Andersson 30 Bonzi RC Östersund DNS
243 Linda Bergholtz 53 Friskis & Svettis KBA Kungsbacka DNS
249 Lena Ferm 42 Lonesome Runners Torslanda DNS
252 Marie Johansson 48 Kalmar Running Club Ljungbyholm DNS
259 Caroline Mellberg 35 Ängelholms Rodd- och Kanotklubb Errarp DNS
261 Charlotta Ollesdotter 31 Team Nordic Trail Gothenburg DNS
263 Eva Rongård 40 Axa Sports club Göteborg DNS
267 Christine Skog 49 Pantern running club Lindome DNS
Herrar 30 km
Pl. Nr. Förnamn Efternamn Ål. Klubb Ort Tid
1 349 Marcus Millegård 29 Halden SK Göteborg 1:59:40
2 375 Eskil Kinneberg 22 IFK Göteborg 2:04:22
3 365 Ken Peeters 28 Göteborg-Majorna OK Göteborg 2:18:36
4 326 Pär Hansson 45 IFK Göteborg Vallda 2:22:56
5 332 Jimmy Jacobsson 38 Falkenberg Allstars Långås 2:23:19
6 337 Tobias Johansson 34 Falkenberg Allstars Falkenberg 2:23:19
7 374 Tomas Lunttila 35 Onsala 2:24:11
8 348 Tobias Lundvall 36 Jotomagobelelu IF Göteborg 2:26:39
9 370 Joakim Eliasson Team Icebug 2:28:52
10 364 Michael Öhman 35 Sävedalen Sävedalen 2:30:22
11 336 Per-Erik Johansson 50 Ale90IK Älvängen 2:33:01
12 309 Jens Arvidsson 43 IF Rigor Åsa 2:33:07
13 322 Patrik Eriksson 29 # Göteborg 2:34:33
14 317 Niclas Clemmensen 40 AstraZeneca IF Kungsbacka 2:38:37
15 367 Anders Öhgren 39 Solvikingarna Göteborg 2:40:16
16 361 Maxime Van den Bossche 24 Göteborg Göteborg 2:41:22
17 369 Daniel Edebro 2:43:42
18 333 Calle Johansson 51 DRT Kungsbacka 2:44:18
19 366 Lennart Hansson 61 Pantern Running Club Lindome 2:46:11
20 346 Bengt Linnerhag 53 Traxsports Lindome 2:46:29
21 314 Jonathan Borggren 34 FK Snapphanarna Errarp 2:46:36
22 315 Markus Båth 35 Landvetter Lizards Landvetter 2:49:38
23 338 Magnus Karlsson 44 Caligula Hönö 2:49:38
24 324 Johan Granfors 40 If Rigor Kungsbacka 2:50:49
25 301 Jan Ackesjö 47 Lomond Hillrunners Ängelholm 2:52:43
26 306 Tomas Andersson 38 ingen Göteborg 2:54:11
27 325 Håkan Hagman 45 Fjärås 2:54:11
28 328 Jan Hindér 49 Utby IK Gunnilse 2:54:11
29 350 Mikael Nilsson 45 Vgif Varberg 2:54:11
30 355 Peter Reneby 34 Team Nordic Trail Mölndal 2:54:29
31 304 Anders Andersson 41 DerArne LK Lindome 2:57:38
32 356 Christoffer Röine Baltra 29 Lilla löparklubben Göteborg 2:57:59
33 351 Christoffer Persson 29 Elmhults sportclub Hässleholm 2:58:06
34 359 Jakob Sellberg 45 Pantern Running Club Lindome 2:58:51
35 320 Henrik Eliasson 34 Cykelverkstaden No.1 Varberg 2:59:07
36 316 Tobias Christenson 37 Trailalot ONSALA 2:59:32
37 362 Graham Watson 47 På Gatan Åsa 2:59:55
38 310 Victor Axbom 27 OK Landehof Mölndal 3:00:23
39 344 Jan Erik Lind 58 DRT Fjärås 3:00:31
40 353 Marcus Regnander 30 Vegan Runners IK Sävedalen 3:02:41
41 303 Sven-Roland Aminoff 47 Peters Motor / Öland Målsryd 3:08:10
42 342 Bengt Larsson 48 Team Nordic Trail Göteborg 3:10:58
43 319 Pär Ekman 41 Lilla Löpklubben Göteborg 3:10:58
44 340 Dan Krönander 31 Kan vara trött… Varberg 3:13:15
45 302 Peter Aminoff 39 Carma Hovås 3:15:25
46 341 Stefan Lagerblad 51 LK Tuppgök Falkenberg 3:16:39
47 339 Philip Kollberg 28 Pantern Running Club Kungsbacka 3:18:51
48 347 Daniel Lith 32 MIT TOUGH TEAM Göteborg 3:21:52
49 373 Magnus Larsson 49 Lonesome Runners 3:22:14
50 323 Peter Gabrielsson 47 OK Orinto Bollebygd 3:23:14
51 334 Martin Johansson 43 OK Orinto Bollbygd 3:23:14
52 311 Erik Axelsson 37 Guldhedens IK Göteborg 3:25:58
53 368 Pär Nylander Göteborg 3:40:21
54 371 Christian Lundmark 29 Kungsbacka 3:42:39
55 372 Dany Awad 42 Falkenberg 3:47:55
56 357 Ulf-Björn Rönn 36 www.ceciliaronn.se Träslövsläge 3:51:59
57 363 Alex Weinfors 34 Lindome 4:00:12
58 305 Peter Andersson 43 * Kungsbacka 4:02:46
308 Magnus Antonsson 46 Loco Athletico Fjärås DNF
335 Patrik Johansson 41 Solvikingarna Floda DNF
266 Martin Johansson 38 DRT Kungsbacka DNF
300 Erik Abel 32 Lonesome Runners Göteborg DNS
307 Ulf Andersson 48 Onsala DNS
312 Johan Björk 47 Triathlon Väst Askim DNS
313 Jörand Bolt-Hansen 48 Friskis & Svettis KBA Kungsbacka DNS
318 Jon Eklöf 32 Team Novicius Ljungskile DNS
321 Johan Eltes 50 Kungsbacka Friskis&Svettis Kungsbacka DNS
327 Andreas Hemming 36 Studenterna FK Sundbyberg/Solna DNS
329 Mikael Honnér 42 Team Passion Kullavik DNS
330 Anders Häggdahl 37 Göteborgs Hamn Mölndal DNS
331 Carl Högberg 42 Lilla löpklubben Göteborg DNS
343 Rasmus Larsson 36 RMN Wannabe Farsta DNS
345 Henrik Lindström 35 Team August Ljungskile DNS
354 Thomas Reinhold 43 Reinhold Racing SÄVEDALEN DNS
358 Anders Sandegård 41 Glans IS Tuve DNS
360 Daniel Svensson 32 Mölndal Outdoor Göteborg DNS

Comments & Responses